Evde Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Evde petek temizliği uygulamaları yapılırken günümüzde kullanılan modern yöntemler sayesinde ortamın kirlenmesine gerek kalmaz. Bunun yanı sıra, evdeki petek sayısına bağlı olarak da değişmekle birlikte uygulama ortalama 2-3 saat içerisinde tamamlanır. Böylece hem kısa sürede hem de evin kirlenmesine gerek kalmadan petek temizleme uygulaması tamamlanarak ısı verimliliğinin sağlanması için ortam hazırlanır. Peteklerin düzenli olarak temizlenmesi, kombiden alınan verimin en üst seviyeye çıkmasını sağlayacağı gibi, kalorifer sisteminin kullanım ömrünü de artırır. Kombi için düzenli bakım yaptırılması enerji tasarrufunu artırdığı gibi, peteklere yapılan bakımlar da enerji tasarrufunda önemli bir artış sağlar.

Evdeki Petekler Bireysel Olarak Temizlenebilir Mi?

Evdeki peteklerin bireysel yollarla temizlenip temizlenemeyeceği en sık sorulan sorulardan biridir. Peteklerin etkili şekilde temizlenmesi için kullanılan ekipmanların yeterli olması gerekir. Basit ekipmanların kullanılması, petek temizleme uygulamasından sonuç alınmasını engeller. Peteklerin yerinden sökülmesi ve banyoda suyla yıkanması son derece yetersiz bir işlemdir. Bu işlem sırasında peteklerdeki boruların içinde biriken kir ve tortular temizlenemez. Dolayısıyla ısı verimliliğinde ya da peteklerin çalışma performansında herhangi bir değişiklik olmaz. Hem zaman kaybına hem de ortamın kirlenmesine neden olan amatör yöntemler yerine profesyonel petek temizleme makineleri ile uygulama yapan firmaların tercih edilmesi önem taşır.

Ev için Petek Temizleme Fiyatları

Ortalama büyüklükteki bir ev için petek temizleme fiyatları yaklaşık 100-150 TL arasında değişir. Petek temizleme ücretleri, ortamdaki petek sayısına bağlı olarak değiştiğinden, aynı büyüklükteki bir ofis için de petek temizliği ücretleri hemen hemen aynıdır. Profesyonel şekilde hizmet almak ve kısa sürede önemli oranda ısı verimliliği sağlamak için siz de 1 yıl ücretsiz garanti sunan Tam Tesisat’ı tercih edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir