petek

Petek Bakımı

Kombi sistemleri en yaygın olan ısıtma sistemleri arasında. Yapılan araştırmalara göre kullanım yoğunluğu olarak ikinci sırada yer alan bu sistemin ise dünya çapında bir kullanım durumu söz konusu. Birçok ülkede kış aylarında ısınmanın doğalgazlı ısıtma sistemleri ile olması, ortak bir kullanım alanı daha oluşturuyor. Doğalgaz sistemleri son dönemler içerisinde geliştirilen en iyi ısıtma sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Sunduğu yüksek ısı konforunun yanı sıra, çevre içinde zararlı olmayan doğalgazlı ısıtma sistemlerinin kullanılması için birçok ısıtma sistemi geliştirilmiş durumda. Merkezi ısıtma, yerden ısıtma, kombiler bunlar arasında yer alan daha doğrusu bizim en çok bildiğimiz sistemlerden olan üçü. Ülkemizde bu sistemler arasından en yaygın olan iki sistem bulunmakta. bunlardan bir tanesi merkezi ısıtma sistemiyken diğer ise yaygın olarak bilinen bireysel olarak döşetilebilen kombi sistemi.

Ancak ısıtma sisteminiz ne olursa olsun doğalgazlı ısınma sistemlerinin bir ortak noktası, mutlaka ısıtma sisteminize bakım yaptırmanız gerektiği. Yoğun ısı konforu sunan bu sistemin kendi içerisinde kullanıma bağlı olarak ısıtma materyallerine vermiş olduğu ya da verebileceği bazı zararlar bulunmakta. sıvı bir çalışma sistemine sahip olan bu sistemin konforunun düşmesine neden olabilecek olan bu zararlar oluşum göstermeden önlem almak ise en iyisi. Bakım işlemi olarak yapılan bu önlem ısıtma sistemlerinizin ömrünün uzamasını sağlıyor.

Bu işlemlerden bir tanesi ise petek temizliği işlemi. Petek temizliği işlemi ile ilgili bir diğer bilinmeyen nokta ise tasarruf sağladığı. Petek temizliği işleminde petek borularının içerisinde oluşan zararlı maddeleri çözücü bir kimyasal temizleyici bulunuyor. Bu kimyasal temizleyici ve su karıştırılarak petek boruları temizlenebiliyor, bu kimyasal madde aynı zamanda petek borularınızda yeniden zararlı bir madde oluşmasını engelleyen bir yapıya sahip. Petek borularınızın daha kaygan bir yapıya sahip olmasını sağlayan petek temizliği işlemi, petek borularınızda sıvı döngüsünü kolaylaştırarak peteklerinizin daha az performansta yüksek ısı vermesini sağlıyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir