Petek Temizligi

Petek Temizlemede Nelere Dikkat Edilmeli?

Petek temizleme yaptırırken hem firma konusunda hem de ön hazırlık konusunda müşterilerin bazı noktalara dikkat etmesi şarttır. Firma seçimi yaparken dikkatli olmak ve hem ekipman kullanımı hem de hizmet kalitesi açısından seçici davranmak şarttır. Ön hazırlık sırasında ise kombinin çalışır durumda olduğundan emin olunması gerekir. Bunun yanı sıra, petek temizliğinin yapılabilmesi için banyo gibi alanlardan makineye su alınabilmesi ve suyun giderlere boşaltılabilmesi gerekir. Fiziki altyapı bakımından bu özelliklerin bulunmadığı makinelerde petek temizliği uygulamasının yapılması zorlaşabilir.

Petek Temizliği Sırasında Ortam Kirlenir Mi?

Petek temizleme modern yöntemlerle yapıldığı durumlarda ortamın kirlenmesi söz konusu olmaz. Zira modern yöntemler ile yapılan uygulamalarda peteklerin yerinden sökülmesi gibi durumlara gerek kalmaz. Bunun yerine kimyasallı su peteklere makine aracılığıyla gönderilir. Böylece tüm petekler tek bir bağlantı noktası kullanılarak temizlenebilir. Ancak bazı firmalar petekleri yerinden söküp giderlerde yıkayarak işlem yapar. Bu durumda ortam son derece kirlenir. Ayrıca her peteğin sökülüp yeniden takılması zaman alacağından, işlem saatler boyu devam edebilir. Gelişmiş ekipmanlar kullanılarak yapılan petek temizleme işlemlerinde 2-3 saat içerisinde uygulama tamamlanır. Hem ortamın asgari düzeyde kirlenmesi hem de işlemin kısa sürede tamamlanması için petek temizleme uygulamalarında profesyonel şirketlerin tercih edilmesi önemlidir.

Petek Temizleme Fiyatları

Petek temizleme fiyatları, başta ortamdaki petek sayısı olmak üzere bazı kıstaslara göre değişiklik gösterebilir. Ancak ortalama olarak petek temizliği fiyatı 120-150 TL civarındadır. Ortama büyüklüğün üstünde olan evlerde bu fiyat artabilir. Petek temizleme hizmeti alırken fiyatlara dikkat etmek şart olduğu gibi uygulamayı yapan firmanın kalitesi ve profesyonelliğine de dikkat edilmelidir. Aksi takdirde ısı verimliliği sağlanamaz veya yapılan uygulamadan sonuç alınamayabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir