Petek Temizliği Bireysel Olarak Yapılır Mı?

Petek temizlemenin bireysel olarak yapılıp yapılmayacağı çok sık sorulur. Petek temizleme, tıpkı kombi bakımı gibi profesyonel ekipmanlar gerektiren ve uzmanlar aracılığıyla yapılması şart olan bir işlemdir. Petek temizliği deyince akla içi toz dolmuş kalorifer peteklerinin gelmesi, peteklerin yıkanması durumunda sorununun çözüleceği algısı yaratır. Ancak bu algı son derece yanlıştır.

Peteklerin kirlenmesi, peteklerdeki borularının içinin tıkanması anlamına gelir. Bu durum da, peteğin yıkanması ile çözülecek bir sorundan çok daha fazlasıdır. Borularda biriken kireç, balçık ve küçük taş gibi maddelerin temizlenmesi için etkili kimyasalların kullanılması gerekir. Bu işlem hortum kullanılarak yapılamayacağı gibi, profesyonel petek temizleme makinelerinin kullanılmasını gerektirir. Eğer petek temizleme makineniz varsa ve nitelikli petek temizleme kimyasalları kullanırsanız bireysel yollarla bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak petek temizleme makineleri son derece pahalı olduğundan, sadece profesyonel kullanım için uygundur.

Petek Temizleme Firmaları Uygulamayı Nasıl Yapıyor?

Petek temizleme firmaları, modern makineler kullanarak uygulama yapar. Makine ile peteklerdeki borular arasında bağlantı kurarak petek temizleme kimyasallarının tüm tesisat sistemi içerisinde dolaşması sağlanır. Daha sonra durulama işlemi yapılır ve peteklerin içinde kimyasal birikmesi engellenmiş olur.

Petek temizliği uygulamalarında peteklere yapılan işlemlerin ardından kombi filtresinin temizlenmesi ve peteklerin ısı ayarlarının yapılması da gerekir. Profesyonel ekipman ve yetkinlik gerektiren tüm bu uygulamalar ısı verimliliğinin sağlanması açısından şarttır. Petek temizleme sırasında bazı işlemlerin yapılmaması ya da yetersiz şekilde yapılması ısı verimliliğini olumsuz etkiler. Tam Tesisat, tüm petek temizleme uygulamalarında kaliteli petek temizleme kimyasalları kullanarak profesyonel elemanlar ile hizmet verir. Böylece ısı verimliliğinin en üst düzeye çıkarılması sağlandığı gibi, işlem kısa sürede ve ortamı kirletmeden yapılır. Petek temizleme uygulamalarında 1 yıl boyunca ücretsiz servis garantisi sunan Tam Tesisat’ı arayarak siz de hemen randevu alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir