happy family

Petek Temizliği Firmaları

Petek temizleme firmaları, modern makineler kullanarak peteklerin içinde birikmiş olan tortu, balçık, kireç gibi maddelerin temizlenmesi sağlar. Isı verimliliği için şart olan petek temizlik işlemi; ev, iş yeri, ofis gibi alanlarda yapılabilir. Bununla birlikte, bütün bina genelinde de petek temizliği uygulanabilir. Peteklerin düzenli olarak temizlenmesi, ısı verimliliğini ve konforunu sağlamak açısından elzemdir. Peteklerdeki borularda biriken maddelerin zaman içerisinde su akışını tıkaması, peteklerin yeterli ısı vermemesine neden olur. Bu sorunun önüne geçebilmek için peteklerin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Bu noktada profesyonel petek temizleme firmaları devreye girer. Yetersiz ekipmanlarla yapılan uygulamalar başarı sağlamayacağından, petek temizlemenin profesyonel yöntemler ve ekipmanlarla yapılması gerekir.

Petek Temizliği Aşamaları

Petek temizleme işlemi birkaç aşamadan oluşur. Bu aşamaların tümünde dikkatli davranmak ve uygulamayı doğru şekilde yapmaya azami özen göstermek gerekir.

  1. Petek temizleme makinesi ile gidere en yakın petek arasında bağlantı kurulur. Bu bağlantı sayesinde petek temizleme kimyasalının tüm peteklerdeki borularda dolaşıma sokulması sağlanır.
  2. Peteklerin temizlenme aşamasında, kimyasalın peteklerin içinde kalmaması için, peteklerde durulama uygulaması yapılır. Durulama işlemi sayesinde peteklerdeki borularda biriken kireç gibi maddeler arındırılır.
  3. Tüm petekler makine aracılığıyla tek seferde temizlendikten sonra, peteklerin tek tek havası alınır. Petek temizleme sırasında peteklerin içi hava dolduğundan bu işlemin yapılması şarttır.
  4. Kombi filtresindeki kirlerin temizlenmesi de oldukça önemlidir. Bu nedenle peteklerdeki temizlik tamamlandıktan sonra kombi filtresi temizlenir.
  5. Son olarak peteklerin kombiye olan uzaklıkları baz alınarak ısı ayarları yapılır. Peteklerin ısı ayarının yapılması ısı kayıplarının en aza indirilmesini sağlar.

Petek temizleme ortalama 2 yılda bir düzenli olarak yapıldığında yüzde 30’un üzerinde ısı verimliliği sağlanabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir