Petek Temizliğinin Isınma Maliyetine Etkisi ve Yararları

Kış boyunca en düşük harcamayla ısınmak ve ısınma konforunuzdan ödün vermemek için cihazla birlikte peteklerin bakımını da ihmal etmemelisiniz. Sistemin ürettiği ısı enerjisini asgari kayıpla iç mekâna aktarabilmesi için diğer sistem bileşenleri gibi, ısıyı transfer eden elemanlar olan petekler de kusursuz biçimde çalışmalıdır. Ancak şebeke suyundaki kirecin çökmesiyle oluşan birikme ve su akışını engelleyen çamurlaşma, peteklerin geç ısınmasına ve dolayısıyla üretilen ısı enerjisinden olması gerektiği gibi yararlanamamanıza yol açar. Sorunun ilerlemesi durumunda peteklerin altının ısınması çok uzun sürerken birkaç ay içinde bu kısım tamamen soğuk kalmaya başlar. Sorunun bu kadar ilerlemesini beklemeden, tüm seneyi en düşük harcama ve aynı zamanda en yüksek konforla ısınarak geçirmenizi sağlayan petek temizliğini kapalı devre yapıyor, petekleri sökmeden temizlediğimiz hizmetlerimizde ithal yıkama makinaları kullanıyoruz. Servis ekibimiz petek temizleme işlemini en pratik şekilde ve ekonomik yoldan yaparken hizmet kalitesine olan güvenini, hizmetlerine iki yıl memnuniyet garantisi vererek göstermektedir.

Petek Temizliğinin Yakıt Sarfiyatı Üzerindeki Etkisi

Isınma sisteminizin kullandığı yakıtla ürettiği ısıdan ne kadar faydalanabileceğiniz, peteklerinizin ne kadar ısındığı yani üretilen ısıyı ne oranda iç mekâna aktarabildiğiyle alakalı bir durumdur. Peteklerinizin alt kısmı olması gerektiği gibi ısınmıyor veya tüm peteklerin ısınması uzun sürüyorsa sistem ne kadar yüksek performansla ısı üretiyor olursa olsun, eviniz veya işyerinizde konforlu bir biçimde ısınmanız mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla peteklerin de ısıtma sisteminin bir parçası olduğu unutulmamalı ve petek temizliği ertelenmeden, düzenli aralıklarla yaptırılmalıdır. Aksi takdirde ısınamadığınız için sistemi daha uzun süre, daha yüksek derecede çalıştırarak soruna çözüm getirmeye çalışırken artan yakıt sarfiyatından ötürü her ay biraz daha yüksek faturalarla karşılaşırsınız.

Petek temizliği bu gereksiz fatura artışlarını önlerken aynı zamanda ısınma konforunuzun düşmemesini, kış boyunca memnuniyetinizin devam etmesini sağlar. Kireç tortusu ve çamurlaşmadan tamamen arındırılan petekler kısa sürede, sorunsuz ısınacağı için mekânı asgari sürede ve maksimum oranda ısıtabilir. Sıcak suyun peteklerin dibindeki birikme yüzünden bu bölüme uğramadan petekleri terk etmesi durumundaysa her yeri ısınmayan peteklerin mekâna ilettiği ısı enerjisi miktarı da sürekli azalacaktır.

Peteklerin Yıkama Makinasıyla Kapalı Devre Temizliği

Tesisata bağladığımız yıkama makinalarıyla tüm petekleri aynı anda ve sökmekle uğraşmadan temizlediğimiz hizmetlerimizde ithal makinalar ve kendi patentine sahip temizlik ürünleri kullanıyoruz. Ön yıkama sonrasında makine üzerinden tesisata gönderilen temizlik ürünü, petek içindeki kireç ve diğer maddelerin kimyasal yolla çözülmesini sağlar. Tüm birikmenin kısa sürede çözülmesinin ardından makinanın çift yönlü su uygulayarak gerçekleştirdiği durulama işlemi, tesisat ve peteklerdeki tüm çamurlaşmanın tahliye edilmesini sağlar. Tesisattan gelen çamurlu su tuvalete verilerek, etraf kirletilmeden petek temizleme işlemi zahmetsizce tamamlanır. Tüm bu temizlik işlemi ortalama bir saat kadar sürmektedir.

Firmamızın deneyimli tesisatçılardan oluşan petek temizleme ekibi size en küçük zahmet vermeden çalışır ve temizlik işlemini piyasanın en avantajlı fiyatlarıyla yapar. Arızaların onarımı için yapacağınız harcamaları ve ısı kayıplarından kaynaklı faturaları düşünerek, bu sorunların hiç yaşanmamasını sağlayan petek temizliğini ertelemeden yaptırmanızı öneririz. Düzenli temizlenen ve işlevini kusursuz şekilde yerine getiren petekler tüm sene en düşük harcamayla, en yüksek konforla ısınmanızı sağlayacaktır. Isıtma sisteminizin peteklerinin temizliği ve genel bakım işlemleriyle ilgili her türlü konuda bilgi almak, memnuniyet garantili hizmetler veren servis ekibimizden randevu almak için bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. Firmamız sabit servis ücretiyle ve haftanın tüm günleri ara vermeden servis hizmeti vermektedir.